Hakkımızda

 

Sitenin tüm hakları  www.pyusartis.com’a aittir.

Bu web sitesi Arkeoloji başta olmak üzere sanat tarihi, tarih ve mümkün olduğu kadar sanatın tüm katmanlarına uzanabilmek için kurulmuştur. Zaman içerisinde kendi iç dinamiklerinin katkısıyla beraber kurumsallaşma sağlanarak büyüme hedefleri olan bir web sitedir.

Bahse konu olan Tarihi ve tüm  içerikler özgün, akademik ve ciddi olmak durumundadır. Bu sebeple makale yazan arkadaşlarımızın bu hususları göz önünde bulundurmaları gerekmektedir.

Arkeoloji, Tarih, Sanat Tarihi ve diğer sanat dalları ile ilgili herhangi bir alanda kategorilere uygun  yazı paylaşabilmeniz için  Editörlük veya yazarlık başvurusu yapmanız veya başvurmanız gereklidir.  Bu bölümlerdeki  yazılarımızda kopya yasağı bulunmaktadır.  İlgilendiğiniz yazıyı kopyalamak isterseniz kaynak göstermek şartıyla yapılabilir.

Web sitemiz içerikleri itibariyle gerek kaynak bilgi gerek yazarların kendi düşüncelerini akıl süzgecinden geçirerek okurlarına aktarabildiği geniş bir platformdur. Sitemizde üyelik sistemi bulunmayıp herkese açık bir yapıya sahiptir.

Web sitesi olarak oldukça yeni ve yazar kadrosu itibariyle tecrübeli ekip içerisinde yer almaktayız. Benzer içeriklere sahip birçok web sitesi bulunmaktadır. Ancak hala bakirliğini koruyan bu bilimsel alanları ve platformları rakip olarak görmediğimizi belirtebiliriz. Çünkü web sitemiz ve benzer siteler bu akademik alanları sulayan pınarlar gibiler.

Kişisel gayretlerin bir ürünü olan web sitemiz hiç kimseden maddi destek almadığı gibi hiçbir kurum ve kuruluşla herhangi bir bağı olmayıp bilgi üretme gayreti taşıyan bir platformdur. Bilim adına, kalkınma adına atılan her adımın destekçisi ve yardımcısız olacağız.

Misyonumuz

 

İnsanlık tarihi oldukça uzun bir geçmişe sahiptir. İnsanlığın bu uzun tarihini kazmayı toprağa vururken de bir parşömendeki yazıyı okurken süreçsel olarak okurlarımızla paylaşacağız.

Genel olarak insanlık tarihi adına tüm alanlarda sistematik bir düzen içerisinde yazılarımızı paylaşıp özgün bir otorite olmak en büyük hedeflerimizin başında gelmektedir. Bu alanda dijital bir Ansiklopedi olma yolunda ilerleyeceğiz.

İçerik üretirken tüm kaynakça disiplinlerine bağlı kalmak en önemli misyonlarından biridir.

Bereketli hilalin göbeğinde yer alan büyük ve köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan mukkaddes vatanımızda bizler de birer birey olarak elbette söyleyeceklerimiz var.

Web sitemizde yazmış olduğumuz her cümleye bilimsel olarak büyük bir önem veriyoruz ancak tabiatıyla bizler de birer insanız yanlış bir veri girişinde bizlere geri dönüş sağlayıp bizi bu yanlıştan kurtarmanız en büyük talebimizdir.

İnsanı insan yapan tüm değerlere bağlı kalıp okurlarımıza bilim adına insanlık adına sanat adına çabalarımız uğraşlarımız devam edecektir.

Benzer amaçlardaki diğer web siteleri ile gerekli görüldüğünde birlik ve dayanışma halinde olmak en önemli misyonlarımızdan biridir.